Ma 2026. június 15. hétfő, Jolán napja van. Sok boldogságot!

Aktualitások

2026.06.13. - DÖK évzáró

Egy újabb mozgalmas évet tudhatunk magunk mögött. Rengeteg program szervezése, segítése követhető nyomon a DÖK tevékenységében. Volt miről beszélgetni az év végi záróösszejövetelünkön, amit Győrújbaráton szerveztünk meg. A találkozón foci, kosárlabda, teke és BUMM-PUFF játékot követően elköszöntünk az végzősöktől. Az ebédnél Ferenc atya is megtisztelt bennünket, aki Jézus szíve ünnepéhez kapcsolódva szólt buzdító gondolataival a fiatalokhoz. Végül ettünk egy jó paprikáskrumplit, ami a közös főzésünk finom eredményeként tálalhattunk. To be countinued...
 
 
 

2026.05.15. - Apor-nap

Hagyományaink között tartjuk számon Boldog Apor Vilmos vértanú püspök emléknapjához kapcsolódó Apor-napot. Az egész iskolát érintő vidám napon minden tagozaton rengeteg program teszi emlékezetessé a nevezetes napot. A gimnazisták számára a Diákönkormányzat készült változatos feladatokat tartalmazó akadályversennyel. Dekázás, kapufázás, ping-pong, gyógynövények felismerése, zenekitalálás, pohárpiramis, memóriatörténet, számtan... állomásokon keresztül mérhették össze tudásukat az osztálycsapatok. A legügyesebbnek a 11.A osztályosok bizonyultak. Gratulálunk! Az eredményhirdetés alkalmával Barni bácsi az egész gimnázium diáksága nevében megköszönte leköszönő elnökünk, Kemecsei Krisztián áldozatos munkáját.
 
 

Április 20-án kezdődő héten a DÖK csapata az egészséges életmódra próbálta felhívni a diáktársak figyelmét. Hétfőn zenés tornával a Just Dance népszerű "táncterápiával", kedden az egészséges táplálkozás jegyében salátabüfével próbáltak a fiatalok programozni. Emellett egészség-TOTÓ kitöltésével elméleti úton is az egészségtudatosság elmélyítését céloztuk meg.
Egészségünkre!

2026.02.12. - Farsang 2026

Nagy várakozás és lázas készülődés előzte meg a gimnazisták farsangját, amely a DöK számára egy óriási kihívás és izgalom, hiszen a legjobbat szeretnék diáktársaiknak a lelkes szervezőcsapat tagjai. A sport témában meghirdetett suli-bulira szép számmal érkeztek "sportolók", "sportmanager-ek", de még cirkuszi porondmester és bohócok is jelen voltak. Kemecsei Krisztián elnökünk és diák-stúdióvezetőnk technikai bravúrjának köszönhetően a profi színpadi viágításrendszert is sikerült beüzemelni. A jó hangulatú estet a 10.B osztály produkciója nyitotta Bródy János: Mindannyian mások vagyunk című dalával. Rózsavölgyi Száva, Bokor Bogi és Varga Dóri tánckoreográfiájával a jelenlévők is táncra perdültek. A fantasztikus zenéről a DöK-DJ stáb gondoskodott. Jóízű beszélgetések, darts és kártyázás is az est "szereplője" volt. A jó szülők (köszönjük a támogatásukat!) és a DöK jóvoltából hatalmas tombola-party is kerekedett, amelyet Barni bácsi szóló énekprodukciója vezetett be. A tombola közben SportKahoot játék tette még izgalmasabbá a sorsolást. A nyeremények között volt ceruza, radír, KALBÁSZ, Erős Pista, Plüss és nem plüss, csoki és spagetti, kirakó és labda, óra és hangszóró, Dobos vacsorajegyek, mozijegyek, utalványok, Kriszti néni farsangi tortája és a fő-fő díj: a LEGO. A legkitartóbbak az éjjeli percekben még Just Dance számokra táncolva érezték jól magukat.
 
Gaál Barnabás

2025.12.19. - DÖK karácsony

Nagy készülődés lőzte meg a december 16-án esedékes DÖK-gyűlésünket. Ekkor szortíroztuk szét az adventi üzeneteket, amelyeket a DÖK-posta a címzettekhez kézbesített. A délután része volt, hogy kicsit beszélgettünk, karácsonyoztunk: elnök úr, Kemecsei Krisztián vagy 100 palacsintát sütött nekünk, amelyet lekvárosan vagy nutellásan fogyasztottunk el. Közben Barni bácsi tangóharmónikás zenéjére hangolódhattunk az ünnepi alkalomra.
 
 

2025.12.08. - DÖK Mikulás

A felső tagozatosokhoz és a gimnazistákhoz idén is a DÖK-Mikulás érkezett, aki köszöntötte a diákokat. Hálából egy csodaszép dallal kedveskedtünk a nagyszakállú ÁRPIMIKI-nek.

2025.12.08. - Adventi focikupa

A Diákönkormányzat szervezésében december 5-én délután egy nem mindennapi sporteseményre került sor. A benevezett 8 osztály részvételével a gimnazisták számára egy jó hangulatú focikupán vehettünk részt. "Vérre" menő, de sportszerű küzdelmek, hetes-rúgások jókedv, zene, zsíroskenyér és tea... azt hiszem mindent leírtam. A gólkirály Muzslai Dániel 11.A osztályos focista lett, a csapatok sorrendje pedig: 1. helyezett: 10.B, 2. helyezett: 12.B, 3. helyezett: 12.A, 4. helyezett: 11.A.
Köszönjük a Szülői munkaközösség, az Apor- konyha és az MLSZ támogatását! Egészségünkre!
 
Gaál Barnabás

2025.11.23. - Katalin-bál

Ha november, akkor Katalin-bál. Lázas készülődés előzte meg a vidám esténket, ahol a kilencedikesek rendkívül színvonalas műsorokkal kedveskedtek. Na persze hogy mik legyenek az attrakciók, ebben a diákönkormányzatosok kreatív ötletei segítették a gólyákat: Gólyaplakát - versírás, és persze az elmaradhatatlan osztálytáncok alapozták meg a jó hangulatot. Kemecsei Krisztián DÖK-elnök az eskütétel levezetésével igazi Aporos nagygimnazistává avatta a fiatalokat. Rózsavölgyi Száva, Bokor Bogáta és Varga Dóri táncanimációs profi koreográfiájukkal alaposan megmozgatták a résztvevőket. Ezt követően a STÚDIÓ-DÖK DJ csapata hatalmas bulit generált, de tényleg... Szuper jó volt! Aztán jött az ETO meccs, sokan ezt szerették volna nézni - ezt is megoldotta a Stúdió: Meccs-Zene-Tánc. Mindez egy helyen egy időben. Köszönjük a DÖK munkáját és a felügyeletben segítő kollégák jelenlétét, valamint további sok sikert kívánva gratulálunk a kilencedikes osztályoknak!
 

2025.10.21. - Kosárgála 2025

Nagy várakozással és izgalommal készültünk idén a maratoni kosárlabdagálára. a pólók tervezése, abüfé szervezése, a csapatok beosztása...szóval a Dökösök igazán nem tétlenkedtek. És eljött anagy nap. Október 17-én délután három órakor a bírói sípszó éles hangjára elindult a számláló automatika, megszólalt a fanfár és elkezdődött a 9.A- 9.C-s lányok nagy küzdelme. Eután a gondos beosztás szerint zajlottak az osztálymeccsek, később bekapcsolódtak az öregdiákok is három giga-csapattal, és megérkezett a SZESE férfi kézilabdacsapatból verbuválódott team is. Persze a TANARAK elit csapata is részt vett a küzdelmekben! Rendkívül jó meccsek kerekedtek az est folyamán, a játékosok komolyan vették a csatát. Volt egy-két kisebb sérülés jellegű jajongás is, de Tengelyné Garanc Rita védőnő, Dr. Verebi Enikő, Gaálné Dr. Szabó Réka és Dr. Maár Klaudia testi jegelés mellett lelki melengetést is adott a szenvedőknek. A büfében melegszendvics, hot-dog, frissen sütött gofri, Ceres-kalács korlátlan mennyiségével biztosítottuk, hogy még véletlenül se érjen senkit utol az éh-halál. Nagyné somogyi Ági néni és Szakály Gáborné Kriszti néni hősies helytállással vezették a büfét. Szomjunkat ásványvízzel és teával oltottuk.
Aki éppen nem kosarazott, ehetett, ihatott, billiárdozhatott, csocsózhatott, ||: ping-pongozhatott, darts táblába nyilat dobhatott...ez minket úgy meghatott, hogy ettünk még a szendvicsből vagy hatot, az a fiatalokra megint úgy hatott, hogy aki akart újból billiárdozhatott, csocsózhatott....:|| Akinek nem volt máshoz kedve, nagyokat beszélgethetett, meccset nézhetett. Az öregdiákok több évre visszamenő generációból rekordszámban tértek vissza az Alma materbe - jóvolt őket látni, jó volt velük találkozni! Jó volt az is, hogy sok kolléga is eljött, hogy kötetlenül legyenek együtt egymással és a gyerekekkel.
Köszönünk minden segítséget! Köszönjük az iskolának, a Dobos pizzériának, a Ceres üzemének, a Szülői munkaközösségnek! Folytatás következik a Dök nem áll le - jöhet a Katalin bál, az adventi foci...
 
Gaál Barnabás és a DöK

2025.09.27. - Gólyahét

Szinte még meg sem száradt a festék az alakuló Dökgyűlés jegyzőkönyvén, máris vidám programot szervezett a diákcsapat. A kilencedikesek Aporos gimnazistává válását és az iskola életének felpezsdítését célozta meg a Kemecsei Krisztián DÖK elnök vezette csapat. Hétfőn "Hagyd otthon a táskád, hozd a cuccod talicskán" kampány, kedden kötélhúzás, szerdán karaoke, csütörtökön udvari sportverseny színesítette a programokat. Pénteken a BALLAGÓLYA részesei lehettünk, ahol Tóth Misi kiváló dalszövegírónk strófáit zengték a kilencedikesek a folyosón vonulva.

2025.09.09. - Elnökválasztás

Minden évben nagy izgalom, hogy ki is lesz a Dök elnöke. Van, amikor csak egy jelölt, máskor többen is szeretnék vezetni ezt a vidám, aktív társaságot. Idén többen is jelentkeztek a megtisztelő címért, de a fiatalok bölcs és önzetlen döntése szerint Kemecsei Krisztián lett az elnök. Alelnöknek Száva Marcellt és Pozsgai Mátét választották a diáktársak. Ezen a héten a gólyák és új tagok toborzása, a jövő héten a Gólyahét szervezése ad feladatot az operatív tagoknak.

Kezdőlap | Döktörténelem | Magunkról | Idén történt velünk... | Archívum | Galéria | Kreatív közösségi játékok | Apor iskola
weboldal tervezés: IRQ