Egy újabb mozgalmas évet tudhatunk magunk mögött. Rengeteg program szervezése, segítése követhető nyomon a DÖK tevékenységében. Volt miről beszélgetni az év végi záróösszejövetelünkön, amit Győrújbaráton szerveztünk meg. A találkozón foci, kosárlabda, teke és BUMM-PUFF játékot követően elköszöntünk az végzősöktől. Az ebédnél Ferenc atya is megtisztelt bennünket, aki Jézus szíve ünnepéhez kapcsolódva szólt buzdító gondolataival a fiatalokhoz. Végül ettünk egy jó paprikáskrumplit, ami a közös főzésünk finom eredményeként tálalhattunk. To be countinued...
Hagyományaink között tartjuk számon Boldog Apor Vilmos vértanú püspök emléknapjához kapcsolódó Apor-napot. Az egész iskolát érintő vidám napon minden tagozaton rengeteg program teszi emlékezetessé a nevezetes napot. A gimnazisták számára a Diákönkormányzat készült változatos feladatokat tartalmazó akadályversennyel. Dekázás, kapufázás, ping-pong, gyógynövények felismerése, zenekitalálás, pohárpiramis, memóriatörténet, számtan... állomásokon keresztül mérhették össze tudásukat az osztálycsapatok. A legügyesebbnek a 11.A osztályosok bizonyultak. Gratulálunk! Az eredményhirdetés alkalmával Barni bácsi az egész gimnázium diáksága nevében megköszönte leköszönő elnökünk, Kemecsei Krisztián áldozatos munkáját.
Április 20-án kezdődő héten a DÖK csapata az egészséges életmódra próbálta felhívni a diáktársak figyelmét. Hétfőn zenés tornával a Just Dance népszerű "táncterápiával", kedden az egészséges táplálkozás jegyében salátabüfével próbáltak a fiatalok programozni. Emellett egészség-TOTÓ kitöltésével elméleti úton is az egészségtudatosság elmélyítését céloztuk meg.
Nagy várakozás és lázas készülődés előzte meg a gimnazisták farsangját, amely a DöK számára egy óriási kihívás és izgalom, hiszen a legjobbat szeretnék diáktársaiknak a lelkes szervezőcsapat tagjai. A sport témában meghirdetett suli-bulira szép számmal érkeztek "sportolók", "sportmanager-ek", de még cirkuszi porondmester és bohócok is jelen voltak. Kemecsei Krisztián elnökünk és diák-stúdióvezetőnk technikai bravúrjának köszönhetően a profi színpadi viágításrendszert is sikerült beüzemelni. A jó hangulatú estet a 10.B osztály produkciója nyitotta Bródy János: Mindannyian mások vagyunk című dalával. Rózsavölgyi Száva, Bokor Bogi és Varga Dóri tánckoreográfiájával a jelenlévők is táncra perdültek. A fantasztikus zenéről a DöK-DJ stáb gondoskodott. Jóízű beszélgetések, darts és kártyázás is az est "szereplője" volt. A jó szülők (köszönjük a támogatásukat!) és a DöK jóvoltából hatalmas tombola-party is kerekedett, amelyet Barni bácsi szóló énekprodukciója vezetett be. A tombola közben SportKahoot játék tette még izgalmasabbá a sorsolást. A nyeremények között volt ceruza, radír, KALBÁSZ, Erős Pista, Plüss és nem plüss, csoki és spagetti, kirakó és labda, óra és hangszóró, Dobos vacsorajegyek, mozijegyek, utalványok, Kriszti néni farsangi tortája és a fő-fő díj: a LEGO. A legkitartóbbak az éjjeli percekben még Just Dance számokra táncolva érezték jól magukat.
Nagy készülődés lőzte meg a december 16-án esedékes DÖK-gyűlésünket. Ekkor szortíroztuk szét az adventi üzeneteket, amelyeket a DÖK-posta a címzettekhez kézbesített. A délután része volt, hogy kicsit beszélgettünk, karácsonyoztunk: elnök úr, Kemecsei Krisztián vagy 100 palacsintát sütött nekünk, amelyet lekvárosan vagy nutellásan fogyasztottunk el. Közben Barni bácsi tangóharmónikás zenéjére hangolódhattunk az ünnepi alkalomra.
A Diákönkormányzat szervezésében december 5-én délután egy nem mindennapi sporteseményre került sor. A benevezett 8 osztály részvételével a gimnazisták számára egy jó hangulatú focikupán vehettünk részt. "Vérre" menő, de sportszerű küzdelmek, hetes-rúgások jókedv, zene, zsíroskenyér és tea... azt hiszem mindent leírtam. A gólkirály Muzslai Dániel 11.A osztályos focista lett, a csapatok sorrendje pedig: 1. helyezett: 10.B, 2. helyezett: 12.B, 3. helyezett: 12.A, 4. helyezett: 11.A.
Nagy várakozással és izgalommal készültünk idén a maratoni kosárlabdagálára. a pólók tervezése, abüfé szervezése, a csapatok beosztása...szóval a Dökösök igazán nem tétlenkedtek. És eljött anagy nap. Október 17-én délután három órakor a bírói sípszó éles hangjára elindult a számláló automatika, megszólalt a fanfár és elkezdődött a 9.A- 9.C-s lányok nagy küzdelme. Eután a gondos beosztás szerint zajlottak az osztálymeccsek, később bekapcsolódtak az öregdiákok is három giga-csapattal, és megérkezett a SZESE férfi kézilabdacsapatból verbuválódott team is. Persze a TANARAK elit csapata is részt vett a küzdelmekben! Rendkívül jó meccsek kerekedtek az est folyamán, a játékosok komolyan vették a csatát. Volt egy-két kisebb sérülés jellegű jajongás is, de Tengelyné Garanc Rita védőnő, Dr. Verebi Enikő, Gaálné Dr. Szabó Réka és Dr. Maár Klaudia testi jegelés mellett lelki melengetést is adott a szenvedőknek. A büfében melegszendvics, hot-dog, frissen sütött gofri, Ceres-kalács korlátlan mennyiségével biztosítottuk, hogy még véletlenül se érjen senkit utol az éh-halál. Nagyné somogyi Ági néni és Szakály Gáborné Kriszti néni hősies helytállással vezették a büfét. Szomjunkat ásványvízzel és teával oltottuk.
Szinte még meg sem száradt a festék az alakuló Dökgyűlés jegyzőkönyvén, máris vidám programot szervezett a diákcsapat. A kilencedikesek Aporos gimnazistává válását és az iskola életének felpezsdítését célozta meg a Kemecsei Krisztián DÖK elnök vezette csapat. Hétfőn "Hagyd otthon a táskád, hozd a cuccod talicskán" kampány, kedden kötélhúzás, szerdán karaoke, csütörtökön udvari sportverseny színesítette a programokat. Pénteken a BALLAGÓLYA részesei lehettünk, ahol Tóth Misi kiváló dalszövegírónk strófáit zengték a kilencedikesek a folyosón vonulva.
Minden évben nagy izgalom, hogy ki is lesz a Dök elnöke. Van, amikor csak egy jelölt, máskor többen is szeretnék vezetni ezt a vidám, aktív társaságot. Idén többen is jelentkeztek a megtisztelő címért, de a fiatalok bölcs és önzetlen döntése szerint Kemecsei Krisztián lett az elnök. Alelnöknek Száva Marcellt és Pozsgai Mátét választották a diáktársak. Ezen a héten a gólyák és új tagok toborzása, a jövő héten a Gólyahét szervezése ad feladatot az operatív tagoknak.